برگزاری یادواره شهید علی صیاد شیرازی

در ابتدای این مراسم فخریان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن سخنانی اظهار داشت امیر شهید صیاد شیرازی از جمله بزرگ مردانی بود که هر چند در 8 سال دفاع مقدس به فیض شهادت نرسید، اما همواره جزو منتظران شهادت بود.

 

در ادامه مراسم، سردار غفاری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در سخنانی به تعیین دو راهبرد متقارن و غیرمتقارن در جنگ ها پرداخت و تصریح کرد با حضور شهید صیاد شیرازی به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نگاه به جنگ نامتقارن بر خلاف اوایل جنگ تحمیلی تغییر یافت و سبب پیروزی های متعددی شد.

 

او از شهید صیاد شیرازی به عنوان استاد جنگ نامتقارن یاد کرد و در توضیح ویژگی های این راهبرد تصریح کرد، در این نوع جنگ روش ها نامعمول است، حوزه جنگ فقط نظامی نیست روحیه ولایتی و شهادت طلبی حرف اول را می زند و رهبری قدسی در جایگاه ویژه ای قرار دارد.

 

در ادامه فرمانده لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع) سرتیپ 2 ستاد امیر محمدکاظم تارخ با نگاهی به زندگی نامه شهید صیاد شیرازی شجاعت ، متانت ، انضباط ، امین بودن و ارتباط نزدیک با روحانیت و ولایت مداری را از ویژگی های برجسته این امیر شهید ارتش اسلام عنوان نمود و تأکید کرد صیاد شیرازی پس از انتصاب به عنوان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مبدع شعار وحدت نیروهای مسلح در قالب «سپاهی، ارتشی، بسیجی، یک لشکر الهی» شد به گونه ای که همه نیروهای مسلح او را از خود می دانستند.

 

در این مراسم ضمن قدردانی از خواهر، برادر و مادر آن شهید گرانقدر از سرتیپ 2 ستاد و فرمانده لشکر 77 پیروز ثامن الائمه (ع)، معاون سیاسی اجتماعی استانداری و مدیر کل آموزش و پرورش استان با اهدای جوایز نفیس از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی تقدیر بعمل آمد.

 

شایان ذکر است، مدیر کل آموزش و پرورش استان هدیه ای ارزشمند به مربی گروه نماهنگ دانش آموزان مرکز آموزش ناشنوایان سوم شعبان شماره 2 مشهد که با اجرای زیبای نماهنگ خود، تحسین حضار را برانگیختند اهداء نمود.

 

همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه کتابی با مضمون خاطرات و زندگی نامه امیر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی برگزار شد که مورد استقبال مدعوین قرار گرفت. کتابهای امیر دلاور، ناگفته های جنگ، خاطرات شهید صیاد شیرازی، خدامی خواست زنده بمانی و مجموعه کتابهای یاران ناب و... در این نمایشگاه عرضه شد که ٣٠درصد از بهای کتابها توسط پایگاه بسیج شهید صیاد شیرازی و آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی پرداخت شد.

 

همچنین در این مراسم با برگزاری مسابقه کتابخوانی از زندگی نامه شهید به 21 نفر از برندگان به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

/ 0 نظر / 32 بازدید